Zawartość kursu
Etap 0 – instrukcje, zasady i terminy.
Uwaga! ten etap jest super ważny. Przyswojenie tych informacji zapewni Ci przyjemne i swobodne przechodzenie przez kolejne etapy procesu.
0/4
Etap I Przygotowanie wstępne
Znajdziesz tutaj lekcje, które pozwolą Ci się praktycznie przygotować do całego pobytu w Programie Odrodzenia w Sieci Zdrowia. Warto, żebyś do nich wracała, kiedy tylko poczujesz, że nie wiesz, co robić.
0/5
Checklista
Sprawdź, czy wiesz najważniejsze rzeczy.
0/1
Odrodzenie – MODUŁ 0 – Tu zacznij

Harmonogram, czyli terminy spotkań

Ogólny schemat harmonogramu

Powyżej możesz zobaczyć ogólny wzór zajęć, według którego będziemy się spotykać. Już teraz możesz zaznaczyć sobie w swoim własnym kalendarzu, jakie formy spotkań, kiedy będą się odbywać, żeby zdecydować czy chcesz brać w nich udział na żywo, czy później obejrzeć nagranie. Dokładne tematy spotkań poznasz w Module 6 – bieżące spotkania.

Rodzaje, terminy spotkań i o co w nich chodzi:

Poniedziałkowe spotkania na Discordzie 18:00

W dalszych lekcjach znajdziesz instrukcję jak dołączyć i ogarnąć Discorda, także tym nie musisz się teraz przejmować, zapamiętaj, że jest tam miejsce do spotkań video, a nie tylko do pisania. W tym miejscu ważne jest, żebyś tylko załapała, o co chodzi w tych spotkaniach.
To spotkania uczestniczek, bez udziału prowadzacej. 
W poniedziałki o 18:00 wchodzisz na Discorda (najwygodniej jest na komputerze) i spotykasz się tam z innymi uczestniczkami. Jest to taka bezpieczna, testowa przestrzeń, w której uczysz się prosić o pomoc, przyjmować ją oraz w zgodzie ze sobą pomagać innym. Na spokojnie – nie chodzi o to, że masz już w tym momencie wszystko umieć, tylko oto, żebyś sobie to testowała i właśnie poniedziałkowe spotkania na Discordzie są tą przestrzenią do testowania:

  • W trakcie przerabiania kolejnych lekcji napotkasz ćwiczenia do wykonania w parach (można też w trójkach). Do każdego dostaniesz dokładną instrukcję, ale tak ogólnie będziesz miała za zadanie powiedzieć, że potrzebujesz przerobić takie zadanie i przyjąć pomoc innej uczestniczki.
  • Będziesz też w drugiej roli – inne dziewczyny będą się zgłaszać, że potrzebują pomocy, bo mają przed sobą ćwiczenie w parach. W tym momencie możesz sprawdzić w sobie, czy masz czas, przestrzeń i energię, żeby pomóc.
  • Każdy z nas dociera do punktu, w którym ma dość i musi się wygadać, wyrazić – do tego też służą poniedziałkowe spotkania. Możesz się tutaj uczyć jak wyrażać siebie i swoje emocje, w grupie, pomiędzy innymi.
  • Masz tutaj też możliwość doświadczać, jak to jest, kiedy pozwalasz innym się wyrażać, bez ingerowania w ich proces. Ćwiczysz w ten sposób dbanie o swoją przestrzeń, swoje granice i uważność na siebie. 
  • W grupie łatwiej utrzymać motywację do działania. Jeśli czujesz, że Twoje zaangażowanie spada, kiedy działasz całkiem sama, możesz w każdy poniedziałek podsumować na głos, w grupie, swój ostatni tydzień, plany na następny.

Możesz te spotkania wykorzystywać w każdy sposób, który będzie Ci pomocny, a nie będzie naruszać zasad Programu, ani granic innych osób – nie możesz oczekiwać, że ktoś za Ciebie coś zrobi, lub że MUSI Ci pomóc, bo o to poprosiłaś. Każdy może odmówić. Ty również możesz odmówić, jeśli czujesz że nie masz obecnie zasobów. Poniedziałkowe spotkania to przestrzeń do ĆWICZENIA równych relacji w grupie.

Poniedziałkowe wieczory to termin narzucony przeze mnie (prowadzącą), ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście się spotykały również w innych terminach.

Środowe sesje 1:1

W dalszej części przygotowania znajdziesz kalendarz ze środowymi terminami. Będziesz tam mogła umówić się na indywidualne spotkanie ze mną, czyli prowadzącą.
Przez cały Program Odrodzenia pracujesz samodzielnie, ale może się zdarzyć, że ze swoim procesem utkniesz i mimo wykonywania zadać i ćwiczeń, nic nie chce działać. Wtedy nie zostajesz sama, tylko wybierasz wizytę w kalendarzu i spotykamy się na indywidualnej sesji.
Masz możliwość umówienia się na indywidualną sesję 1x w miesiącu. Co ważne, to nie jest rutynowa, comiesięczna konsultacja, tylko sesja pomocnicza, jeśli utkniesz.
Przed spotkaniem wypełniasz ankietę (jakże by inaczej :D), która pomoże Ci poukładać sobie temat, z którym utknęłaś, a także sprawdzić, co już w tym temacie zrobiłaś i jaki efekt Twoje działania przyniosły, a jaki chciałaś, żeby przyniosły.
Co ważne – to Ty musisz wiedzieć z jakim tematem pojawiasz się na sesji.
Twoje odpowiedzi (standardowo wysłane min na 48h przed spotkaniem) pomogą mi dobrać dla Ciebie odpowiednie ćwiczenie, które pozwoli Ci wyjść z utknięcia – to główny cel tych spotkań.
Biorąc pod uwagę, że uczysz się pracy z intencją, ankieta przed sesją i sama sesja 1:1 jest również ćwiczeniem na Twoją sprawczość, decyzyjność i umiejętność chcenia. Dzięki tym spotkaniom możesz poćwiczyć proszenie o pomoc i przyjmowanie pomocy, a także rozróżnianie, kiedy rzeczywiście potrzebujesz wsparcia, a kiedy masz dostępne wszystkie zasoby, tylko wystarczy, że z nich skorzystasz.

Dyskusje QA

W pierwszy czwartek miesiąca będą odbywać się dyskusje QA, czyli takie z odpowiedziami na pytania Twoje i innych uczestniczek.
Spotkanie QA będzie odbywać się tylko wtedy, kiedy będziecie mieć jakieś pytania.
Kiedy będziesz sobie przerabiać kolejne lekcje Odrodzenia, coś może Cię zaciekawić, zainteresować lub obudzić wątpliwość. Wtedy otwierasz sobie formularz (znajdziesz go w kolejnych lekcjach) i …wypełniasz ankietę 😀 
To ćwiczenie pracy z intencją – każde pytanie jest intencją (CHCESZ się czegoś dowiedzieć) i przy każdym pytaniu będziesz mogła poćwiczyć wyrażanie sedna tego, o co C chodzi, czyli zadawanie pytań, które pytają naprawdę o to, czego chcesz.
Mam świadomość, że dopiero zaczynasz pracę nad ogarnianiem intencji, dlatego na spokojnie – biorę pod uwagę, że będziesz dopiero to ćwiczyć i się uczyć. Z każdym miesiącem pracy będę wymaga nieco dokładniejszej komunikacji.

Na dyskusjach QA będziemy dyskutować, więc najpierw to Wy będziecie rozprawiać nad tematami, które się pojawią, a ja oczywiście też się włączę do rozmowy. Wygląd tych spotkań ma znaczenie – uczysz się na nich uważności na siebie i innych, a także rozwijania swojej intuicji, czucia, wyrażania siebie i swoich poglądów, z szacunkiem do innych.

Warsztaty

To spotkania, które odbywają się we czwartki: w drugi i ostatni.
W każdym miesiącu będzie przynajmniej 1 warsztat – on dotyczy tematyki Programu. Drugi warsztat będzie się pojawiać, jeśli zajdzie taka potrzeba w grupie, czyli jeżeli pojawi się temat, który dotyczy całej grupy, a który warto by przerobić.
Warsztaty to zajęcia, na których Ty pracujesz, czyli wykonujesz ćwiczenia i zadania (czasem sama, czasem w parach z innymi uczestniczkami), a ja daje instrukcje.
Nie ma obowiązku uczestniczyć w zajęciach na żywo – możesz wykonywać zadania z nagrań, albo je pominąć jeśli nie dotyczą Twojego procesu.
Jeżeli zdecydujesz się na udział w warsztatach na żywo – masz włączoną kamerkę, tak żeby było Cię widać. Jest to z jednej strony kwestia bezpieczeństwa, a z drugiej komfortu (Twojego i mojego) wykonywania ćwiczeń.
Na tych zajęciach doświadczasz zmian i posuwasz swój proces do przodu. Masz szansę doświadczać swojego procesu w niewielkiej, zaufanej grupie – ćwiczysz w ten sposób bycie przy sobie wśród innych ludzi, czyli aspekt, który towarzyszy nam przez całe życie. 
Tematy warsztatów będą podane wcześniej w module 6.

Seminarium

To spotkania, które odbywają się w przedostatni czwartek miesiąca i/lub w inne wolne czwartki. Na seminariach przekazuję wiedzę (ja gadam, Ty słuchasz) z zakresu tworzenia intencji, pracy z nią, czy różnych tematów związanych z obszarami życia. Jeśli w grupie wypłynie jakiś dodatkowy temat, warty wyjaśnienia, wtedy pojawią się dodatkowe spotkania. 
Jeżeli zdecydujesz się być na spotkaniach na żywo, nie musisz włączać kamery, możesz sobie słuchać i w tym czasie zajadać śniadanie, czy co tam lubisz.
Ważne, żebyś pamiętała, że to tylko teoria (ważna, ale jednak teoria), która bez doświadczenia (testowania, próbowania i działania) nie przynosi rezultatów.
Nagrania seminariów możesz odsłuchać w dowolnym momencie, będą poukładane tematycznie na platformie.

I to wszystko:) Na początku może Ci się to wydawać nieco chaotyczne, ale jak wejdziesz w moduł 6 i zobaczysz tematykę i ułożenie swojego pierwszego miesiąca w Odrodzeniu, to załapiesz o co chodzi.